Čarodějnický den pro děti – jaký byl?

Čarodějnice 2011

Slet čarodějnic

Poslední dubnový den patřil jako každoročně čarodějnicím a čarodějníkům. Od třetí hodiny odpolední se začali slétávat na dvoře místní sokolovny. Uvítal je taneček starších a zkušenějších ježibab, které pak své mladé nástupce tento rituál naučily.

Všichni příchozí prošli vstupní kontrolou, zda umí dobře řídit své koště a jestli umí sbírat bylinky, které jsou důležité pro přípravu lektvarů.

Po vstupní prověrce se malé čarodějnice a čarodějníci rozběhli po dvoře sokolovny, kde na ně čekalo plno zajímavých soutěžních her, za které sbírali cenné žetonky. Tyto žetonky mohly zachránit jednu naši kolegyni před upálením, pokud by čarodějnice byly hodně šikovné a získaly dostatek žetonků.

Po celé odpoledne děti psaly návrhy na jméno čarodějnice. Nakonec bylo vylosováno jméno Leontýnka.

Jako každý rok nás bohužel i letos zastihl déšť v půlce sletu. Proto jsme se rychlostí blesku přesunuli do doupěte, kde jsme pokračovali v soutěžení. Jelikož déšť neustával, museli šikovní kuchaři připravit špekáčky na pánvičce.

Po skončení soutěží jsme spočítali všechny nasbírané žetonky, ale bohužel jich nebylo dostatečné množství, tak jsme museli jednu čarodějnici obětovat. Za nás za všechny šla do ohně Leontýnka.

Děkujeme rodičům, kteří své malé ratolesti pustli vyblbnout na čarodějnický den. O tom, že se dětem tento den líbí, svědčí stále narůstající počet návštěvníků i nápadité kostýmy, které děti nosí.

Verča Krásná

This entry was posted in Čarodějnice and tagged , . Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*