Kláskův mlýn 2007 – Sutechova kletba

Termín konání: 11. – 25. srpna 2007
Místo: Kláskův mlýn (okr. Třebíč)

klaskuv mlyn a okoli

Mapa okolí tábora

V sobotu dne 11. 8. 2007 nastal dlouho očekávaný den odjezdu na letní tábor, který pořádala YMCA BRNO, Klub Rakvice v Kláskově mlýně, v krásném prostředí s bazénem v katastru obce Police u Jemnice.

Děti, vedoucí, praktikanti a ostatní dospělácký personál za pomoci rodičů se nalodili do čtyř autobusů a vydali se na čtrnáctidenní tábor .

Do tábora jsme dorazili po poledni, vyložili si své bágly, zamávali řidičům, přivítali se s kamarády a hurá na rozdělení do oddílů a chatek, abychom se ubytovali a vyfasovali povlečení.

Po večeři byl nástup celého tábora, kde proběhlo seznámení se s vedoucími, praktikanty, zdravotním a kuchyňským personálem.

Večer byl zapálen slavnostní oheň a přečtena legenda. Tématem tábora byl Egypt – Sutechova kletba.

Od neděle začal pro děti program tábora. Jednotlivé oddíly si vybraly jména a vyrobily vlajky. Jedním z prvních úkolů bylo nalezení částí artefaktu – skládanky, ze kterých byl vytvořen velký obraz na odpoledním slavnostním nástupu. Vyvěšena byla táborová vlajka.

Děti byly rozděleny do tří věkových kategorií, plnily různé úkoly, jak v bazénu – např. akvabely, tak i na suchu. Za splněné úkoly dostávaly bodové ohodnocení a to už od ranní rozcvičky.

horolezecka stena

Lezecká stěna

Byla zavěšena horolezecká stěna, kterou vyrobil Aleš Kolář alias Kolda. Děti lezení hodně zaujalo a zájemců bylo každý den mnoho. Po večeři probíhaly oblíbené bitvy vedoucích proti praktikantům, neboli Koldoviny – humorné souboje dvou družstev.

Děti si mohly jako památku na letošní tábor odvést např. batikované tričko. Batika, nácvik moderních tanců a nácvik mažoretek na fotbal, navlékání korálků, střelba ze vzduchovky, softbal a jiné hry byly součástí tzv. točáků, kde se děti střídaly.

Již tradiční součástí tábora byl i sobotní fotbalový zápas proti místnímu mužstvu Police. Po těžké a náročné přípravě se šlo na místní fotbalový stadion, kde našim borcům byly zapůjčeny dresy a ti se řádně jako profesionálové rozcvičili pod vedením nejlepších trénerů (Miloslav Studýnka) a asistentů. Hráči dostali taktické pokyny a šli na hřiště, kde bouřily v hledišti desítky diváků, roztleskávaček, vyvolávačů hesel a bubeníků. No zkrátka takovou návštěvu tam tak často nemají. A naši borci – Oceloti to zvládli, jak nejlépe umí. Lehce převálcovali fotbalový manšaft z Police 5:0.

hrad bitov

Hrad Bítov

Náš tábor se nachází v blízkosti hradu Bítov a bylo by škoda jej nenavštívit. Ve spolupráci s naší rosničkou Petrem Hvězdou bylo rozhodnuto, že se na hrad vypravíme v úterý. Ráno se celý tábor vzbudil do pošmourného počasí a při ranní poradě a těžkém hlasování se rozhodlo, že se výlet uskuteční. Po snídani dostaly oddíly svačinky, pití na cestu a hurá na hrad. K Bítovu se šlo po dvou oddílech a v rozmezí deseti minut, cestu označili MUDr. Blanka Studýnková, Jirka Rosinec a Kolda. Po dobytí hradu měli všichni krátké volno na relaxaci a občerstvení, prohlédli si nádvoří hradu a okolí této kulturní památky. Po doplnění zásob, které jsme jim tam přivezli se vraceli se zpět do tábora na teplý pozdní oběd .

Den plný her – vedoucí připravili různá stanoviště, kde děti plnily různé úkoly (dělaly vojáky, sbíraly zlato, střílely na terče, kreslily, plnily různé úkoly). Odměnou dostaly táborové peníze, za které si mohly koupit něco na památku, sladkosti, jít do věštírny, do baru na drink nebo do kasina. Byla tam také mumie, když se jich dotkla, musely se jít za peníze očistit.

zaverecna diskoteka

Závěrečná diskotéka

V pátek 24.8. bylo slavnostní vyhlášení vítězných družstev na slavnostním nástupu a byly předány odměny pro vítěze – táborové tričko, sladkosti, diplomy a pamětní listy s fotkami oddílů. Potom následovalo balení věcí a příprava na návrat domů. Večer byla poslední táborová diskotéka a kdo nechtěl jít tancovat, mohl si jít zazpívat k táboráku.

V sobotu 25. srpna po snídani se dobalovaly věci, uklízely chatky a celý tábor. Po příjezdu autobusů jsme se rozloučili táborovou hymnou Jarošovský pivovar a za velkého loučení se nastoupilo do autobusů. Zamávali jsme táboru a těšili se na příští tábor, který se bude konat znovu na Kláskově mlýně v termínu 9. – 23. srpna 2008.

Chtěl bych touto cestou poděkovat hlavní vedoucí Janě Horákové, programákům, vedoucím a praktikantům, paní MUDr. Blance Studýnkové a Jiřímu Rosincovi za péči o zdraví všech dětí a dospěláků, dále všem kuchařkám a ostatnímu personálu a hlavně pí. Zlatce Smutné za krásné prožití čtrnácti dnů a těším se na další setkání s nimi.

Pavel Smutný, vedoucí klubu
YMCA Brno, Klub Rakvice

Fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*