Kláskův mlýn 2008 – Piráti

Termín konání: 9. – 23. srpna 2008
Místo: Kláskův mlýn (okr. Třebíč)

Zajímavosti

  • Poslední společný tábor před oddělením buřtíků

Plavba na Klásek

Kláskův mlýn 2008

Banda zlých pirátů

Po zdárném připlutí na ostrov Kláskův Mlýn jsme se vylodili a rozdělili si kajuty (PPN: chatky). Posádka velké lodi YMCA se po doplutí vzbouřila a vytvořila 12 menších lodí.

Naše základní území jsme si označili vyvěšením Jollyho Rogera (PPN: pirátská vlajka s lebkou se zkříženými hnáty), která nám byla několikrát hloupě odcizena (Bando, styďme se!). Lodě mezi sebou bojovaly v soutěžích, které pro ně připravil Michal Janoušek a jeho poradní tým.

Každý den posádky pronásledovaly baňaté škunery (PPN: loď s lákavým nákladem), vyplouvaly bojovat a získávat drahocenné zlato a drancovat a plenit nová území a to vše, zdůrazňujeme, že BEZ SVĚDOMÍ (PPN: táborový pirátský pokřik). Piráti bojovali statečně, i když občas jim boj ztížil déšť a zima. Nakonec si každá loď našla svůj poklad ukrytý na pobřeží ostrova.

Při výpravě na hrad Bítov si loď našla spojence (PPN: výprava po 2 lodích), aby lépe čelila nástrahám, které je čekaly po cestě.

Z obyčejné posádky se tak po jejich záslužných činech stali pasovaní Mořští vlci (PPN: zkušení piráti).

Kláskův mlýn 2008 - Piráti

Piráti - Kapitáni

V našich pirátských kotlích bylo vždy dostatek dobrého žvance pro celou bandu. Díky ukořistěným 9 kuchařkám s hlavním, těžce získaným mistrem zlatého kotle, Pavlem Smutným, jsme o hladu nikdy nezůstali.

Povedlo se nám přesídlit i mimo ostrov a připravit si vlastní opečený pokrm (PPN: špekáčky). Posádka každé lodi spojila síly a sesbírala dřevo z okolních lesů na vzplanutí vatry (PPN: táborák).

23. 8. je pirátská výprava u konce. Přátelská pouta, která se zde vytvořila, snad nezaniknou.

Po 14 dnech nastává neodvratné loučení, které nenechá leckteré oko suché. Vyslaní poštovní či síťoví (PPN: sms) holubi si najdou jistě cestu.

Děkujeme manželům Smutným za zorganizování pirátské výpravy, šikovným kuchařkám, které nenechaly naše bříška hladovět.Velký DÍK patří také v neposlední řadě vedoucím, praktikantům a samozřejmě malým pirátům za účast…

Kapitán Dana Balounová a jeho pravý hák Veronika Krásná

Fotky

Výběr fotek od Adama: Kláskův Mlýn 2008

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*