Protivanov 2006 – Záhada hlavolamu

Termín konání: 5. – 19. srpna 2006
Místo: Protivanov (okr. Prostějov)

Výprava za ježkem na Protivanově

Rok uběhl a děti z Rakvic, Pavlovic, Břeclavi, ale i Kyjova a dalších obcí se vydaly na již 12. dětský tábor pořádaný organizací YMCA Rakvice. Tentokrát byl inspirován Foglarovskými příběhy o Rychlých šípech, Ježkem v kleci a boji mezi kluby o jeho vlastnictví a hlavně o rozluštění jeho tajemství.

14 dní jsme strávili v táboře u Protivanova, asi 20 km od Prostějova. Krásné okolní přírody jsme si bohužel kvůli počasí příliš neužili. Stejně jako na loňském táboře nás trápil déšť a sluníčko vykouklo jen občas.

Děti byly rozděleny do 12 klubů, které usilovaly o získání ježka v kleci, a také o možnost výrazně zasáhnout do volby nového Velkého Vonta. Ten musí být zvolen, aby nastolil ve Stínadlech ztracený pořádek. O tento post usilovalo 5 kandidátů z řad vedoucích, kteří během celého tábora přesvědčovali budoucí voliče (děti) osobitou volební kampaní, jako např. vyvěšováním vtipných plakátů, sladkým překvapením pro celý tábor nebo naopak prosazováním zdravého životního stylu.

Asi v polovině tábora se dětem z ničeho nic zjevil Široko a s tím nejcennějším, co Stínadla mají – s Ježkem – vystoupil před všemi. Slíbil, že tento poklad předá tomu nejsilnějšímu klubu.

Cílem celotáborových her bylo prověření šikovnosti a zdatnosti dětí. Celý tábor prolínaly úryvky z Foglarových knih, které inspirovaly ke hrám. Jednou z nich byla i „Kamenná bitva“, ovšem ta naše nebyla jistě tak bolestivá jako ta Stínadelská, kameny nahradily papírové míčky. Spolupráci mezi členy klubů prověřila hra „Vrávory“, rychlost a zároveň vědomosti pak „Velká pardubická“, pamatováka zase hra „Zkouška paměti“. Kvůli dešti jsme podnikli jen jediný výlet po blízkém okolí.

Děti měly možnost ulovit 10 bobříků, které plnily v rámci oddílového programu. Sílu oddílu poměřil Jarek Válek ve své každodenní půlhodince „Něco za něco“. Her, jejichž účelem bylo hlavně pobavit, se účastnil vždy vedoucí a někdy i zástupce oddílu. Ostatní členové pak fandili a typovali si výsledek. I po večerech byl program pestrý, byly připraveny noční hry i se stezkou odvahy, táboráky a oblíbené diskotéky.

Tři dny před koncem tábora byl slavnostně vyhlášen nejúspěšnější z klubů, který získal Ježka v kleci. Navíc proběhly volby, které určily nového Velkého Vonta – byla jím dvojice Verunka a Jareček. Novopečené duo vládnoucí Stínadlům připravilo vtipný program na poslední den. Vedoucí vytvořily dva další oddíly a mohly tak soutěžit spolu s dětmi, a proti nim! Největší nadšení nakonec však vyvolala možnost zlít vodou vedoucí, kteří před dětmi nemohli utéct.

Nepříznivé počasí přidělalo vrásky MUDr. Blance Studýnkové a Jirkovi Rosincovi, kteří se neúnavně starali o marody, kterých letos bylo neobvykle mnoho. Dík patří také kuchyni pod vedením Pavla Smutného. Jako každoročně nás rozmazlovali svými dobrotami. V neposlední řadě děkujeme všem vedoucím a praktikantům pod vedením Jany Horákové. O program se letos starali především Aleš Kolář, alias Kolda, Petr Hvězda a Michal Janoušek. Poděkování samozřejmě patří také paní Jarce Bartošové za lahodný zeleninový příspěvek.

Příští rok se těšme zase na nějakou zajímavou tématiku a věřme, že k nám počasí bude vlídnější.

Za YMCA Klub Rakvice Jana a Jitka Průdkovy

Fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*